wtorek, 22 lipca 2014

Zamknięcie

Fair Gaol oficjalnie i nieodwołalnie zostaje zamknięty. Ocenialnia od wielu miesięcy ledwie wiązała koniec z końcem, czasy jej świetności dawno minęły i mimo wszelkich prób podniesienia jej z kolan, nie udało się. Czas dać jej odpocząć.
Przez Gaol przewinęły się dziesiątki oceniających, zostały wystawione setki ocen. Zarówno pierwsza, jak i druga odsłona, cieszyła się zainteresowaniem. W imieniu wszystkich osób, które dołożyły choć jedną cegiełkę w akcie bezinteresownej pomocy - dziękuję. To były cztery lata pracy, która kształtowała nie tylko autorów, lecz i nas, oceniających. Przez dość długi okres blog łączył ludzi silnymi więzami, to było w tym wszystkim najwspanialsze.
Przyszło mi zamknąć ocenialnię, choć bardzo tego nie chciałam i nigdy nie przypuszczałam, iż to ja będę ostatnią osobą, która ją opuści. Zawsze będę wspominać Gaol z sentymentem.

Macham chusteczką na pożegnanie,
Idariale

Claudinella otworzyła swoją własną ocenialnię, a ja chciałabym serdecznie zaprosić Was do jej odwiedzenia: Projekt Mauritius.

6 komentarzy:

 1. Przykro :(. Powodzenia w realnym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śledziłam losy Gaol'a z wielką przyjemnością. Była to pierwsza ocenialnia, na której próbowałam swoich sił. Przyjemnie mi się tutaj pracowało i oceny były wasze profesjonalne. Przykro, że jednak jej losy się zakończyły. Mam do tej ocenialni wielki sentyment. A nóż może kiedyś uda się ponownie odbudować słynny Gaol ?

  Pozdrawiam i życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Przykro, to jedna z najlepszych i najstarszych ocenialni. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cos sie konczy, by cos moglo sie zaczac. Powodzenia z nowymi projektami, Idariale. Trzymam za ciebie kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż się łezka w oku zakręciła ;')
  Szkoda, że już się skończyło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawieszenia, zamykanie kolejek i brak nowych, chętnych do pracy osób nie służą dalszemu rozwojowi ocenialni prowadzonych na serwisach blogowych. Znamy to z autopsji i chcemy uniknąć regresu, z którym stykamy się na co dzień na odzielnych platfomach oceniających.

  FUZJA powstała 26.02.2015.

  Projekt polega na połączeniu sił i wspólnemu ocenianiu na nowym blogu.

  Bez regulaminów.
  Bez szefostwa.
  Bez presji czasu.

  NA JAKICH ZASADACH DZIAŁAMY?

  Kryteria każdy dostosowuje na własnej podstronie, dzięki której nowi zgłaszający będą wybierać Oceniającego. Kolejki i oceny będą publikowane przez wszystkich chętnych na stronie głównej. W ten sposób każdy będzie miał szansę pracować z nowymi osobami oraz zmienić stan swojej kolejki, która - niezmienna od kilku miesięcy - może przytłaczać.

  Pragniemy więc wymienić się blogami z kolejek. Wymieszać je i dopasować do tego, co faktycznie chcemy oceniać. Ułatwieniem jest też fakt, że na wielu ocenialniach blogi zgłoszone się powtarzają. Równocześnie mając na uwadze wymagania autorów blogów ocenianych - poinformujemy ich o fuzji i zapytamy, do którego Oceniającego chcieliby trafić. Mamy pewność, że taki powiew świeżości przywróci nam siły do dalszego pomagania autorom blogów ocenianych i sobie nawzajem.

  POSZERZAMY HORYZONTY!
  Uczymy się od siebie. Dyskutujemy, działamy wspólnie. Bez rywalizowania znanego z czasów świetności "Onetu", bez wytykania sobie błędów celowo palcem. Kontaktujemy się na Zamkniętej Grupie platformy Facebook. Rozwijamy się, wymieniamy doświadczeniami.

  Pragniemy stworzyć profesjonalny DREAM TEAM, w którym każdy będzie odpowiedzialny za siebie samego.

  O szczególną uwagę prosimy "starych wyjadaczy". Zależy nam na rzetelności wykwalifikowanego składu i współpracy będącej czystą przyjemnością. Wielu z nas z ocenianiem ma do czynienia od kilku lat. Nie trzeba nas uczyć, co robić. Jak pisać. Nie potrzebujemy wskazówek, regulaminów i kryteriów. Autorzy blogów zgłoszonych po zapoznaniu się z naszymi podstronami sami zdecydują, kto i na jakich warunkach będzie ich oceniał.


  Pomysł jest jeszcze niedopracowany, lecz liczymy na pomoc. Chcemy, aby był to WSPÓLNY projekt. Aby każdy był zadowolony i mógł w pełni obdarzyć zaufaniem innego Oceniającego, gdyż każdy z nas zostanie administratorem nie tylko swojej podstrony, ale również głównego bloga. Aby wszyscy pracowali na równych prawach, na jednej prężnie działającej platformie, a nie kilku ocenialniach, które w rzeczywistości od dawna już tylko stoją w miejscu.

  Proszę o kontakt osoby zainteresowane:
  Facebook: "Resteriel"
  e-mail: skoiastel@interia.pl

  RAZEM MOŻEMY OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ!

  DO PROJEKTU DOŁĄCZYLI:
  - Niebieskim Piórem
  - Shiibuya

  OdpowiedzUsuń

Zgłoszenia należy umieszczać w przeznaczonej do tego zakładce, nie pod postami!

Statystyka