1. Obecnie rozpatrujemy wnioski ze wszystkich sekcji (portali).
2. Przyjmujemy wnioski umieszczone tylko w przeznaczonym do tego miejscu („Złóż wniosek"). Wnioski od „trolli" będą automatycznie odrzucane.
2a. Jeżeli masz dysleksję, koniecznie napomknij o tym we wniosku. Oceniająca potraktuje Cię ulgowo przy sprawdzaniu pisowni gramatycznej (ortografia, interpunkcja itd.).
3. Oceniający z zamkniętymi kolejkami nie przyjmują wniosków. Wniosek bloga o tematyce, która nie odpowiada danemu oceniającemu, zostaje odrzucony.
3a. Przed zgłoszeniem zapoznaj się z zasadami etatów oceniających oraz z kolejką!
4. Jeśli autor bloga nie wybierze oceniającego, zostanie umieszczony w wolnej kolejce lub kolejce oceniającego, który zgodzi się owego bloga przyjąć.
5. Jeśli blog zbliża się ku ocenie, zabrania się zmiany szaty graficznej oraz zawartości menu. W czasie pisania oceny autorowi bloga zabrania się nanoszenia zmian w postach (nie dotyczy dodawania nowych). Oceniający może napisać komentarz z prośbą pod najnowszym postem na blogu zgłaszającego się autora, ale nie musi. Złamanie tego punktu skutkuje odmową rozpatrzenia wniosku.
5a. Jeżeli oceniający jest w trakcie pisania oceny, więzień nie może przenieść się do innej kolejki.
5b. Jeżeli więzień chce przenieść się do kolejki innego oceniającego z własnej woli i chęci, musi liczyć się z tym, że wyląduje na samym jej końcu. Nie dotyczy blogów z kolejek oceniających, którzy odeszli (patrz punkt 12).
5c. Jeżeli oceniający pozostawił komentarz na blogu autora z informacją, iż zaczął pisać ocenę, a autor mimo to zmieni szablon/belkę/adres/menu/notki i komentarz usunie, blog zostanie „zbanowany". To oznacza, że żaden oceniający Gaola nie wystawi dla niego oceny. Nigdy. Wyjątkiem jest, kiedy autor się wytłumaczy, podając sensowną przyczynę.
6. Jeśli więzień chce zmienić adres bloga, ma obowiązek poinformować o tym oceniającego. W przeciwnym wypadku temu przysługuje prawo odmówienia rozpatrzenia wniosku.
7. Warunkiem rozpatrzenia wniosku jest umieszczenie linku do naszego więzienia w widocznym miejscu na ocenianym blogu, od razu po zgłoszeniu lub w ciągu jednego dnia.
8. Na blogu musi zostać opublikowanych pięć postów fabularnych, a ostatni nie może być starszy niż dwa miesiące. Data przeterminowania mija dokładnie po dwóch miesiącach kalendarzowych (liczymy to jako np. 28 grudnia – 28 lutego albo 30 czerwca - 30 sierpnia). Odmowa jednak wystawiana jest tylko wtedy, kiedy ze strony autora nie będzie odzewu przez siedem dni, tj. równo tydzień (oceniający uprzednio będzie próbował się z autorem skontaktować).
8a. Blog posiadający mniej niż pięć postów może zgłosić się do oceny, lecz takową otrzyma dopiero wtedy, gdy dopisze brakujący materiał. Do tego czasu zostaje on „zamrożony", co oznacza: a) jeśli blog zamrożony znajdzie się pierwszy w kolejce, zostanie przeniesiony na miejsce drugie. Zabieg będzie powtarzany do momentu dopisania postów; b) blog zamrożony nie będzie brany pod uwagę jak zwykły blog w kolejce, więc jeżeli w kolejce danego oceniającego znajdzie się osiem pozycji, w tym jedna zamrożona, oceniający będzie musiał przyjąć jeszcze jeden blog, nim zamknie kolejkę.
9. Ocenie podlegają również blogi zawieszone, zostawione oraz zakończone, chyba że autor nie wyrazi chęci/zgody. Ocenie nie podlegają zaś blogi, do których dostęp został zablokowany - oczywiste.
10. Oceniający ma nieograniczony czas na wystawienie wyroku, lecz tempo jego pracy będzie kontrolowane przez naczelnika (ewentualnie zastępcę).
11. Oceniający nie musi oceniać zgodnie z kolejką, ale nie może przekładać oceny konkretnego bloga dłużej niż miesiąc. Wyjątkiem jest, kiedy ocenialnia przechodzi kryzys.
11a. Oceniający ma prawo do zamknięcia kolejki dopiero wtedy, gdy liczba blogów wynosić będzie osiem - ale nie musi tego robić (nie dotyczy oceniających półetatowych, którzy przyjmują po trzy blogi na jeden raz). Wyjątkiem jest, gdy oceniający planuje urlop dłuższy niż miesiąc lub odejście w najbliższym czasie. Mogą pojawić się również zamknięcia "do wyczerpania zapasów", lecz wówczas wszystkie kolejki zostają zamknięte (muszą więc być pełne). Wolna kolejka zawsze pozostaje otwarta.
12. Jeżeli blog zostanie przeniesiony do kolejki innego oceniającego (gdy poprzedni zrezygnuje z pracy na ocenialni), zostanie on dodany zgodnie z datą zgłoszenia.
13. W wypadku, gdy oceniający zauważy jakikolwiek plagiat na zgłoszonym blogu, kontaktuje się z naczelnikiem. Następnie sprawa zostaje rozpatrzona. Jeśli plagiat okaże się faktem, autor otrzymuje natychmiastową odmowę i zakaz składania wniosków do czasu usunięcia plagiatowanego elementu.
14. Pod wyrokami dopuszczalne są wyłącznie komentarze kulturalne. Te z przekleństwami, obelgami i te ubliżające oceniającym zostaną natychmiast usunięte, a piszący je autor znajdzie się na liście blokowanych.
15. Do ponownej oceny autor może zgłosić się po upływie trzech miesięcy, lecz do innego oceniającego niż ostatnim razem.
16. Na znak, że przeczytałeś kodeks, w treści wniosku powinieneś napisać: "Proszę, by wniosek [adres bloga] rozpatrzył/a [nick pracownika]". W przypadku wolnej kolejki: "Proszę, by wniosek [adres bloga] trafił w ręce komisji". Inaczej Ty zostaniesz upomniany na swoim blogu, a zgłoszenie zostanie odrzucone.
Regulamin może ulec zmianie.
Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013
11. Oceniający nie musi oceniać zgodnie z kolejką, ale nie może przekładać oceny konkretnego bloga dłużej niż miesiąc. Wypadkiem jest, kiedy ocenialnia przechodzi kryzys. - Wypadkiem? Wyjatkiem?
OdpowiedzUsuńDzięki za wyłapanie ;) Pomieszałam "wyjątkiem jest" z "w wypadku, gdy". Zaraz poprawię.
UsuńLuzik :)
UsuńChciałam spytać, czy mogłabym użyć Waszego pomysłu z ,,zamrożeniem'' blogów na swojej ocenialni (piekielne-oceny.blogspot.com). Oczywiście, napisałabym, że użyłam Waszego pomysłu.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam.
Odpowiedziałam pod najnowszą oceną na Waszej ocenialni :)
UsuńNie ma pkt nr 16 :) Tak tylko mówię :)
OdpowiedzUsuńDzięki :)
Usuń